Zaszyfrowane Foldery

Hellcore Mailer posiada funkcję szyfrowania folderów. Zaszyfrowany folder, wczytany do edytora tekstowego, straszy śmieciami (w przeciwieństwie do folderu niezaszyfrowanego, który można bez problemu podejrzeć edytorem tekstowym), a odszyfrowanie go możliwe jest dopiero przez program, i to po podaniu prawidłowego hasła (którego nie zna nawet program - tak, hasło do folderu NIE JEST zapisywane gdziekolwiek! Stąd wniosek, że nie można go też odzyskać). Pomimo niepodważalnej zalety, jaką jest znaczna poprawa prywatności, zaszyfrowane foldery cechują się też nieco wolniejszym działaniem - na antycznym komputerze z procesorem Pentium 120, przy wyszukiwaniu tekstu w folderze, spowolnienie wynosi ok.10%, ale przy większej ilości operacji które program może w jakiś sposób "przewidzieć" tylko przy zwykłych folderach, spowolnienie jest znacznie większe, i może sięgać nawet kilkuset procent (co widać szczególnie przy przenoszeniu wielu wiadomości między folderami).

Program zapamiętuje wpisane hasła tak, że nie trzeba ich wpisywać wielokrotnie. Hasła zostaną usunięte z pamięci przy zmianie użytkownika programu, zamknięciu całego programu, po wybraniu odpowiednich opcji z menu Folder" (np. jeżeli chcemy odejść na chwilę od komputera, bez obaw, że osoby trzecie podejrzą zawartość folderu), ... lub po zawieszeniu się programu, systemu Windows, lub przy restarcie komputera. Foldery zaszyfrowane można poznać po ikonie kłódki, a foldery zaszyfrowane z zapamiętanym hasłem - po ikonie klucza.

Aby zaszyfrować folder, wybierz folder z drzewa, a następnie wybierz polecenie "Zmień hasło" z menu "Folder". Jeżeli folder nie był zaszyfrowany, program zapyta o nowe hasło. Jeżeli był już zaszyfrowany, przedtem należy podać stare hasło. Aby odszyfrować folder, należy pozostawić puste pole przy podawaniu nowego hasła, i kliknąć OK (kliknięcie Anuluj nie odniesie pożądanego efektu). Nie ma możliwości odzyskania zapomnianego hasła.

Uwaga: jeżeli stosujesz blokadę użytkownika, i chcesz zaszyfrować jeden lub kilka folderów a nie chcesz pamiętać hasła, kliknij tutaj. Jeżeli chcesz zaszyfrować wszystkie foldery, zainteresuj się pakietami typu PGP.